Świąteczne korki na drogach już od poniedziałku

Świąteczne korki na drogach już od poniedziałku

Wyjeżdżający na Święto Dziękczynienia jak co roku powinni przygotować się na gigantyczne korki na drogach i kolejki na lotniskach. Wzmożony ruch zacznie się już w poniedziałek 19 listopada. Na szczęście tym razem pogoda nie powinna dodatkowo pokrzyżować podróżującym planów.

Rekordowa liczba 2,8 miliona kierowców z Illinois wyjedzie na drogi w okresie Święta Dziękczynienia, czyli od środy 21 do niedzieli 25 listopada. To o 4,8 proc. więcej niż przed rokiem. W całym kraju w podróż wyruszy jeszcze więcej Amerykanów niż przed rokiem, bo aż 54,3 mln – przewiduje amerykańskie stowarzyszenie zmotoryzowanych (AAA).

Gorsze niż zwykle natężenie ruchu zaobserwujemy już w poniedziałek po południu i do środy będzie już tylko gorzej. W Chicago najgorsze korki spodziewane są w środę od 2.30 do 4.30 pm, a najgorsza pora na dotarcie na lotnisko O’Hare autostradą Kennedy’ego będzie od 1.30 do 3.30 pm. Jeżeli przeczekasz najgorszy okres, to analitycy obiecują, że w czwartek, piątek i sobotę na drogach będzie znacznie luźniej.

AAA nie przewiduje również gwałtownego wzrostu cen benzyny. W rejonie Chicago będą się one wahać w granicach 2,8 dol. za galon.

Wielu kierowców z ulgą przyjmie wiadomość, że w środę i czwartek meteorolodzy nie zapowiadają również opadów. W tych dniach temperatura utrzymywać się będą na poziomie czterdziestu kilku stopni F (5-7 st. C)

Jeśli nie chcesz w ogóle siadać za kierownicę, w środę przed Świętem Dziękczynienia kursować będą dodatkowe pociągi CTA w stronę chicagowskich lotnisk. Szerokiej drogi!

(jm)

fot.Matt Campbell/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*