Susanna Kaleta zginęła w wypadku w Bartlett

 

Susanna Kaleta fot.Facebook

Susanna Kaleta fot.Facebook

Pasażerka pick-upa, Polka Susanna Kaleta z Chicago, zginęła w wypadku samochodowym w podmiejskim Bartlett. Auto, którego pasażerką była 17-latka, zderzyło się czołowo z innym pojazdem po tym, jak kierowca pick-upa wjechał na przeciwległy pas ruchu.

Do wypadku doszło w piątek, 7 kwietnia na skrzyżowaniu Illinois Route 59 i Bartlett Rd. Młoda Polka siedziała na tylnym siedzeniu chevy, którego kierowca, 20-letnia kobieta, której nazwiska policja nie ujawniła, po wykonaniu manewru skrętu w lewo z Bartlett Rd w kierunku południowym na Illinois Route 59, wjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo się zderzył z ciężarówką. Śmierć Susanny Kalety stwierdzono o godz. 3.59 w St. Alexius Medical Center w Hoffman Estates. W wypadku ranni zostali kuzynka Kalety, która prowadziła chevy i inny 20-letni pasażer pick-upa oraz 30-letni mężczyzna, kierowca ciężarówki, z którą zderzył się pick-up.

Jak powiedział gazecie „Chicago Tribune” wuj Kalety, Susanna zamieszkała w okolicy 6200 West School Street w Chicago, była bardzo dobrą uczennicą i kapitanem szkolnej drużyny piłki nożnej Chicago Academy High School.

Rodzina Susanny założyła konto na GoFundMe na pokrycie kosztów pogrzebu, który jest koordynowany z dziadkami Kalety w Polsce.

Jak powiedział Mike McGuigan z policji w Bartlett – śledztwo ma ustalić dlaczego kierowca pick-upa wjechał na przeciwległy pas ruchu. Dodał także, że 20-latka siedząca za kierownicą chevy była trzeźwa. Nikomu nie postawiono na razie zarzutów. Policja prosi świadków o kontakt pod numerem (630) 837-0846.

(tz)

Categories: Chicago

Comments

 1. Kasia
  Kasia 8 kwietnia, 2017, 21:21

  Wyrazy wspolczucia(*)

  Reply this comment
 2. Madzia
  Madzia 9 kwietnia, 2017, 00:16

  Wyrazy wspolczucia

  Reply this comment
 3. Danuta
  Danuta 10 kwietnia, 2017, 07:28

  wyrazy współczucia

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*