Sukces rzadkiej operacji w szpitalu dziecięcym w Park Ridge

fot.Pixabay.com

fot.Pixabay.com

Sukcesem zakończyła się kompleksowa i ryzykowna operacja, którą przeprowadzili lekarze ze szpitala Advocate Children’s w Park Ridge na 10-miesięcznym dziecku, które urodziło się z czterema nogami i dwoma kręgosłupami.

Mała Dominique, która przybyła do Chicago z Wybrzeża Kości Słoniowej w zachodniej Afryce, przyszła na świat z niezwykle rzadką wadą – wrośniętym bliźniakiem pasożytniczym. Według lekarzy dolna połowa nierozwiniętego w pełni ciała bliźniaka była przyrośnięta do kręgosłupa dziecka i wystawała z jego szyi i pleców. Był to bardzo niebezpieczny stan dla życia dziecka – stwierdził dr John Ruge, neurochirurg dziecięcy.

Dziewczynka została przywieziona do Chicago w lutym i zamieszkała u lokalnej rodziny w chicagowskiej dzielnicy Edgebrook. Po tygodniach wnikliwych studiów i obserwacji przez zespół lekarzy ze szpitala Advocate Children’s 8 marca dziewczynka została poddana sześciogodzinnej operacji, w której udział wzięło 5 chirurgów i 50 członków personelu medycznego.

Według lekarzy zabiegł się udał. Nie wystąpiły żadne komplikacje. Lekarze przewidują, że dziewczynka wróci do pełni zdrowia i będzie mogła normalnie funkcjonować. Po zakończeniu okresu rekonwalescencji będzie mogła wrócić do swojej rodziny w Afryce.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*