Student aresztowany za groźby wobec UoC oddany pod nadzór matki

Policja na zamkniętym w poniedziałek kampusie University of Chicago w Hyde Park fot.Tannen Maury/EPA

Policja na zamkniętym w poniedziałek kampusie University of Chicago w Hyde Park fot.Tannen Maury/EPA

Chicagowski student, którego internetowe groźby spowodowały zamknięcie kampusu University of Chicago w Hyde Park, został zwolniony z federalnego więzienia i oddany pod nadzór matki. 

21-letni Jabari Dean, student innej chicagowskiej uczelni, University of Illinois at Chicago (UIC), decyzją sądu będzie przebywał w areszcie domowym z prawem uczęszczania do szkoły.

Sędzia Susan Cox zezwoliła Deanowi zamieszkałemu w południowej dzielnicy Chicago na uczestniczenie w obrządkach religijnych, korzystanie z opieki medycznej i udział w procedurach sądowych związanych z wysuniętym aktem oskarżenia. Student otrzymał kategoryczny zakaz korzystania z internetu, ubiegania się o paszport i opuszczania sądowego okręgu północnego Illinois. Ponadto sędzia nakazała oskarżonemu poddanie się badaniom psychiatrycznym.

Matka Deana, Kikuya Dorsey pytała przed sądem, jak długo nałożone zakazy będą obowiązywać jej syna, co sędzia skwitowała słowami, że do zakończenia sądowej procedury.

Z kolei rzeczniczka UIC odmówiła komentarzy na temat studenckiej przyszłości Deana. Zapewniła, że w razie wniesienia skargi przeciwko studentowi o złamanie prawa, grozi mu kara od nagany do wyrzucenia ze szkoły.

Według krewnego studenta w przeszłości  wykazywał on objawy choroby psychicznej.

Dean został aresztowany w poniedziałek, gdy władze wykryły, że jest sprawcą internetowych gróźb zabicia 16 studentów i pracowników University of Chicago. Strzelanina miała być zemstą za śmierć Laquana McDonalda, który zginął od 16 kul wystrzelonych z policyjnej broni. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*