Studenci Uniwersytetu Chicagowskiego ofiarami pogróżek

Studenci Uniwersytetu Chicagowskiego ofiarami pogróżek

Władze federalne prowadzą śledztwo 

Studenci Uniwersytetu Chicagowskiego, którzy zbierali podpisy pod petycją żądającą, by uczelnia zajęła stanowisko wobec nietolerancji rasowej, padli ofiarami rasistowskich pogróżek. Sprawą zainteresowały się władze federalne.

W tym tygodniu doszło do włamania na konto Facebooka jednego z autorów petycji i dokonano na wpisu  zawierającego pogróżkę oraz niecenzuralne i rasistowskie zwroty.

Hakerski atak potępiły władze University of Chicago (UofC). Rektor  Robert J. Zimmer i dziekan  Eric Isaacs wysłali do studentów e-mail, w którym określają atak jako „niedopuszczalny” i zapewniają, że już wszczęte zostało w tej sprawie dochodzenie z udziałem władz federalnych oraz  ekspertów informatycznych, w celu ustalenia źródła pogróżek.

Ofiara rasistowskiego  cyberataku, Vincente Perez, powiedział telewizji NBC5, że atak ma  związek z incydentem, do którego doszło w Halloween.

Perez wyjaśnił, że petycję do władz uczelni napisał z kolegami po tym, jak grupa studentów przebrała się za  meksykańskich imigrantów, a następnie opublikowała na Facebooku zdjęcia z Halloween przedstawiające rzekomych Meksykanów w obraźliwych pozach i sytuacjach. 

(ao)

fot.FBI/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*