Strzelaniny na chicagowskich autostradach

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Do serii strzelanin doszło 28 października na chicagowskich autostradach. W trzech incydentach ranne zostały trzy osoby, jedna z ofiar – mężczyzna postrzelony w twarz – jest w stanie krytycznym.

W nocy z 27 na 28 października, ok. godz. 1.30, w śródmieściu Chicago, w okolicy parku Granta postrzelony został mężczyzna jadący po Lake Shore Drive. Ofiara z ranami postrzałowymi twarzy przebywa w stanie krytycznym w Northwestern Memorial Hospital.

W tym samym czasie do Stroger Hospital zdołał samodzielnie dojechać inny mężczyzna, postrzelony na autostradzie I-290, na zjeździe na ulicę Kostner w West Garfield Park. Mężczyzna został postrzelony w nogę i po opatrzeniu rany i przesłuchaniu przez policję ok. 4.30 został zwolniony ze szpitala.

Trzecia strzelanina miała miejsce 28 października ok. południa. Na poboczu autostrady I-290, w pobliżu zajazdu na Harlem Ave. policja znalazła siedzącego w samochodzie mężczyznę z ranami postrzałowymi. Postrzelony mężczyzna został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prowadząca na zachód nitka I-290 została zamknięta.

Dotychczas w 2016 r. odnotowano 43 strzelaniny na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Według policyjnych statystyk, w 2015 r. na chicagowskich autostradach miało miejsce 39 strzelanin.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*