Strzelanina z policją w Engelwood. Poważnie ranny funkcjonariusz

Strzelanina z policją w Engelwood. Poważnie ranny funkcjonariusz

Próba aresztowania podejrzanego o rozboje w Indianapolis zakończyła się strzelaniną. Doszło do niej w chicagowskiej dzielnicy Engelwood. efektem sześciogodzinnej akcji jest śmierć jednej osoby, aresztowanie podejrzanego i poważne obrażenia oficera policji.

58-letni kpt. Edward Kulbida, funkcjonariusz od niemal 30 lat, został postrzelony w ramię i odniósł obrażenia głowy. Jego stan lekarze określają jako poważny. Oczekują, że kpt. Klbida przeżyje.

Policjanci i agenci federalni próbowali aresztować podejrzanego, który był sprawcą strzelaniny oraz porwania samochodu w miniony weekend w Indianapolis. Rezultatem tych przestępstw są poważne obrażenia trzech osób.

Próba aresztowania zakończyła się strzelaniną i ostatecznie wejściem policji do mieszkania w okolicy South Lowe Avenue. W środku znaleziono zwłoki mężczyzny, który zginął od strzału z broni palnej. Inny  został aresztowany.

Tożsamości 42-letniego zabitego mężczyzny nie ujawniono. Aresztowanym okazał się podejrzany z Indiany, Daniel P. Brown. Na miejscu znaleziono przynajmniej jedną sztukę broni.

Organa ścigania przyznają, że nie wiedzą w jaki sposób poniósł śmierć mężczyzna przebywający w mieszkaniu. Szef policji Garry McCarthy zapewnił, że wchodząc siłą do mieszkania policja nie używała broni.

Chicagowska policja otrzymała prośbę o pomoc w schwytaniu Browna, gdy ustalono, że podejrzany może przebywać w domu swojej siostry w dzielnicy Engelwood na południu miasta. (ak)

fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*