Strzelanina w Jefferson Park

Strzelanina w Jefferson Park

Policjant po służbie postrzelił mężczyznę, który w poniedziałek rano próbował obrabować sklep Walgreens w dzielnicy Jefferson Park.

Sklep Walgreens przy skrzyżowaniu ulic Milwaukee i Gettysburg, gdzie doszło do strzelaniny fot.Google Map

Sklep Walgreens przy skrzyżowaniu ulic Milwaukee i Gettysburg, gdzie doszło do strzelaniny fot.Google Map

Z oświadczenia policji wynika,że w poniedziałek ok. godz. 10:30 mężczyzna wszedł do sklepu Walgreens w okolicy 5200 North Milwaukee Avenue, gdzie próbował obrabować kasjerkę. Świadkiem zdarzenia był przebywający w sklepie policjant po służbie, który po krótkiej konfrontacji z rabusiem postrzelił mężczyznę.

58-latek został przewieziony do Advocate Lutheran General Hospital w Park Ridge. Lekarze jego stan określają jako ciężki.

Rzecznik policji Patrick Camden ujawnił, że policjant po służbie, wszedł do znajdującego się na na skrzyżowaniu ulic Milwaukee i Gettysburg sklepu Walgreens, by wypłacić pieniądze ze znajdującego się tam bankomatu. Wówczas zauważył, że kasjerka napełnia pieniędzmi z kasy torbę podsuniętą przez stojącego obok mężczyznę. Oficer ostrzegł, że jest policjantem i zażądał od mężczyzny rezygnacji z kontynuowania rabunku. − Rabuś powiedział do policjanta: zastrzel mnie − relacjonował Camden dodając, że mężczyzna jednocześnie włożył rękę do kieszeni, jakby sięgał po broń.

− W tym momencie policjant oddał strzały do podejrzanego − powiedział rzecznik policji.

Osobnik, ważący ponad 400 funtów, odpowiada rysopisowi mężczyzny, którego podejrzewa się o dokonanie 26 stycznia rabunku pobliskiego sklepu Dollar Tree, oraz kilka dni wcześniej, restauracji Dunkin Donuts przy Belmont i Austin.

Strzelanina w Walgreens miała miejsce niemal naprzeciwko posterunku chicagowskiej policji.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*