Strzelanina na uniwersytecie w DeKalb

DeKalb

W piątek około 4-tej  nad ranem doszło do strzelaniny na kampusie Northern Illinois University w DeKalb przy budynku Stevenson Tower North. Postrzelony został student tej uczelni. Mężczyzna przebywa w Kishwaukee Community Hospital, położonym w pobliżu uczelni. Podejrzany, także student NIU, został zatrzymany przez policję, która nie podała jego personaliów.

Według policji zdarzenie było odosobnionym incydentem i najprawdopodobniej było efektem osobistych porachunków. Kampus został chwiliow zamknięty, jednaka nie odwołano zajęć, które odbywają się  normalnie. Jak zapewniają władze uczelni, nie ma żadnego zagrożenia dla pozostałych studentów.

Jak powiedziała naszemu portalowi studentka drugiego roku, Monika Grochowska, od wczesnych godzin porannych policja przeszukiwała teren wokół budynku Stevenson Tower North, gdzie doszło do incydentu prawdopodobnie w poszukiwaniu broni lub zabezpieczając ślady zdarzenia. Według naszej informatorki, studenci żywo komentowali poranne zdarzenie; wielu z nich, w związku z nim,  zdecydowało o wyjeździe do domu na weekend.

Dwa lata temu, 14 lutego na kampusie NIU doszło do strzelaniny, w której śmierć poniosło 5 osób, a 21 zostało rannych. Absolwent uczelni Steven Kazmierczak owtorzył ogień do studentów w czasie zajeć z geologii , a następnie sam popełnił samobójstwo.

W minioną niedzielę studenci NIU wspominali swych kolegów i koleżanki, którzy zginęli przed dwom laty. Do szkoły wyższej położonej około 65 mil na południowy-zachód od Chicago uczęszcza 24 tys. studentów.

MNP (CBS)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*