Striptizerka skarży klub Admiral

Striptizerka skarży klub Admiral

Była striptizerka skarży popularny chicagowski klub w sprawie odmowy wypłacania tancerkom wynagrodzeń oraz świadczeń pracowniczych.

W pozwie wniesionym przez Paulinę Wiśniewską z podmiejskiego Glendale Heights, która pracowała jako striptizerka w Admiral Theatre od 2013 r., lokal błędnie klasyfikował tancerki jako niezależnych wykonawców zamiast pracowników i tym samym nie wypłacał im minimalnego wynagrodzenia należącego się pracownikom otrzymującym napiwki, a także nie zapewniał im ubezpieczenia zdrowotnego oraz innych świadczeń.

Według pozwu oraz prawników kobiety, Wiśniewska niedawno przestała tańczyć w klubie, gdyż narusza on Ustawę o Uczciwych Standardach Pracy. Jej zdaniem lokal złamał federalne i stanowe przepisy prawa pracy nie wpłacając tancerkom minimalnego wynagrodzenia, a w miejsce tego domagając się od nich opłat z napiwków za wykonywanie swojej pracy.

Powódka ma nadzieję, że sprawa założona w sądzie federalnym w Chicago zyska status pozwu zbiorowego. Autorzy pozwu domagają się przeklasyfikowania tancerek jako pracowników, a tancerkom z Admirala, które dołączą do pozwu – wypłaty zaległych wynagrodzeń i innych odszkodowań pieniężnych.

(jm)

Categories: Chicago
Tags: pozew, prawo

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 13 lipca, 2018, 12:57

  To jest wiadomość dnia. Gratuluję redakcji DZ, że jest czujna i o wszystkim informuje Polonię. Brakuje mi jednak informacji o ostatnich wyczynach niejakiej pani Stormy Daniels.

  Reply this comment
 2. Bialy
  Bialy 13 lipca, 2018, 21:39

  Haha to dobre

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*