Strajk głodowy weterana. W obronie przed deportacją

Strajk głodowy weterana. W obronie przed deportacją

Weteran amerykańskiej armii z zieloną kartą skazany za przestępstwo narkotykowe rozpoczął w środę protest głodowy przeciwko grożącej mu deportacji po tym, jak sąd federalny odrzucił jego apelację o pozostanie w USA, gdzie mieszka od ósmego roku życia.

39-letni Miguel Perez Jr. z Chicago, który odbył dwie misje w Afganistanie, a ostatnio odsiedział wyrok za przestępstwo narkotykowe, ubiegał się o pozwolenie na pozostanie w USA, gdyż deportacja do Meksyku grozi mu werbunkiem do karteli poszukujących ludzi z doświadczeniem bojowym. Sąd Apelacyjny 7. okręgu w składzie trzech sędziów odrzucił w ubiegłym tygodniu jego wniosek.

Zdaniem Pereza deportacja oznacza dla niego pewną śmierć i pozostała mu jedynie „ekstremalna głodówka” do czasu, aż otrzyma pozwolenie. – Wolę umrzeć w kraju, za który oddałem serce – mówił weteran.

Perez na początku myślał, że składając przysięgę obrony kraju, zostaje amerykańskim obywatelem. Potem, jak twierdzi, przełożeni nie pomogli mu sprawnie dopełnić tej formalności.

Po służbie zdiagnozowano u niego zespół stresu pourazowego. Zaczął brać narkotyki, sięgał po alkohol. Wpadł w 2008 roku podczas tajnej operacji policji, gdy wręczył podstawionemu funkcjonariuszowi torbę z kokainą. Przyznał się i odsiedział połowę z 15-letniego wyroku. Potem złagodzono mu wyrok, ale gdy wyszedł w 2016, trafił prosto do aresztu służb imigracyjnych.

Adwokat Pereza argumentuje, że jego klient potrzebuje szybkiej opieki lekarskiej ze względu na swoją chorobę wyniesioną z misji wojskowej i domaga się przyznania mu obywatelstwa z mocą wsteczną, kiedy w 2001 r. wstąpił do wojska.

Zwolennicy weterana gotowi są złożyć kolejny wniosek w sądzie apelacyjnym i zwrócili się do gubernatora Bruce’a Raunera o przyznanie mu ułaskawienia.

(as)

Na zdjęciu: Miguel Perez Jr. fot.arch. rodz.

Categories: Chicago, Imigracja

Comments

  1. Jacek
    Jacek 1 lutego, 2018, 16:45

    Glod narkotykowy! Deportowac dziada!

    Reply this comment
    • krzych
      krzych 1 lutego, 2018, 19:55

      Jacku co zrobiles dla tego kraju?
      Na jakiej zasadzie jestes w USA?

      Reply this comment
    • Anonim
      Anonim 5 lutego, 2018, 00:51

      Jacus …idz do armi na dwie misje….Mysle ze bys tego nie zrobil.Bo Jestes zwykla menda ze wsi co sie w Ameryce na innych dorobila.On poszedl i walczyl za takich jak Ty zeby Ci bylo lepiej.Czlowiek jak sie naogladl cierpien innych ludzi i musi zabijac bo taki ma rozkaz ,to latwo z tego nie wychodzi.
      To Ty powinienes byc z tad usuniety ,bo jestes dziadem i nic nie zrobiles dla tego kraju.!
      Tylko krytykowac potrafisz

      Reply this comment
  2. krzych
    krzych 1 lutego, 2018, 20:53

    Dziad to jestes ty Jacku.
    Co zrobiles dla tego kraju?
    Jakim sposobem znalazles sie w USA?

    Reply this comment
  3. zenka
    zenka 2 lutego, 2018, 02:19

    Nie wypowiadam sie na forach ale to mnie ruszylo i musze cos od ssiebie dodac:
    Dziad jestes TY Jacku !!!!!!!!!!!!!!!!
    Gdybys mial troszke rozumu w tym pustym baniaku nie pomyslabys o tym.
    Ten czlowiek narazal zycie za takich prozniakow jak ty i teraz ma podziekowanie.
    Moze dzieki niemu jestes tutaj zyjesz jak zyjesz mieszkasz w basementcie jezdzisz BMW
    co niedziele do kosciola aby sie pokazac i masz cos do powiedzenia?
    Straciles kogos na niepotrzebnej wojnie? Nikt nam nie zagrazal nie bylo potrzeby zadnej wysylac naszyc dzieci na smierc. Jesli tego nie poznales to nie zabieraj glosu szmaciarzu.
    Wlasnie takich jak ty powinno sie deportowac w pierwszej kolejnosci za sama ideologie!!!!

    Reply this comment
  4. krzych
    krzych 2 lutego, 2018, 02:21

    Dlaczego mamy cenzure na DZ i wszystkich komantarzy nie puszcza?

    Reply this comment
  5. krzych
    krzych 2 lutego, 2018, 02:24

    Dziad jestes TY Jacku !!!!!!!!!!!!!!!!
    Gdybys mial troszke rozumu w tym pustym baniaku nie pomyslabys o tym.
    Ten czlowiek narazal zycie za takich prozniakow jak ty i teraz ma podziekowanie.
    Moze dzieki niemu jestes tutaj zyjesz jak zyjesz mieszkasz w basementcie jezdzisz BMW
    co niedziele do kosciola aby sie pokazac i masz cos do powiedzenia?
    Straciles kogos na niepotrzebnej wojnie? Nikt nam nie zagrazal nie bylo potrzeby zadnej wysylac naszyc dzieci na smierc. Jesli tego nie poznales to nie zabieraj glosu szmaciarzu.
    Wlasnie takich jak ty powinno sie deportowac w pierwszej kolejnosci za sama ideologie!!!!

    Reply this comment
    • Jacek
      Jacek 2 lutego, 2018, 06:59

      A pomyslales o tym ile przez tego czlowieka zmarlo naszych dzieci Bo jemu sie nie chcialo pracowac tylko poszedl na latwizne handlujac narkotykami !!!!!!! Tutaj pracy jest duzo tylko trzeba chciec!!!

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*