Statystyki wydłużonego weekendu w Chicago. Najgorszy był poniedziałek

Statystyki wydłużonego weekendu w Chicago. Najgorszy był poniedziałek

Siedem osób zostało zabitych, a 45 rannych w strzelaninach, do których doszło w długi weekend Memorial Day w Chicago. Najwięcej ofiar strzelanin, bo prawie połowę, odnotowano pod koniec weekendu, w poniedziałkową noc święta Memorial Day.

Weekend Memorial Day wyznacza nie tylko nieoficjalny początek lata. W Chicago jest to tradycyjnie jeden z najkrwawszych weekendów w roku. Po początkowym ostrożnym optymizmie chicagowskiej policji skala przemocy w miniony weekend w ostateczności było podobna do tej ze świątecznych weekendów ubiegłych lat. W 2014 r. postrzelone zostały 34 osoby, w 2015 – 58. W zeszłym roku, który był rekordowy pod względem przemocy, rannych od kul w ostatni weekend maja było 71.

Najbardziej krwawy z całego weekendu okazał się poniedziałek 29 maja. Tylko w tym dniu postrzelono 24 osoby, z czego 5 śmiertelnie. Wśród ofiar jest 17-latek zastrzelony z dzielnicy West Englewood.

W trzy noce poprzedzające Memorial Day postrzelono łącznie „tylko” 28 osób, co statystycznie stanowi niską liczbę w porównaniu z innymi weekendami. Ten optymistyczny wynik policja przypisywała rozlokowaniu dodatkowych 1300 policjantów na obszarach miejskich z najwyższym stopniem przestępczości. Sprawdziły się również przenośne centra dowodzenia chicagowskiej policji oraz szeryfa powiatu Cook, które stacjonowały w najbardziej zapalnych punktach miasta.

(jm)

fot.tpsdave/Pixabay.com

Categories: Chicago

Comments

  1. olo
    olo 1 czerwca, 2017, 12:43

    tylko czekac jak CPD ponownie zostanie skrytykowana za profilowanie rasowe i rasizm. Jak to tak przeszkadzac w swietowaniu spolecznosci afroamerykanskiej.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*