Starożytni Grecy w Muzeum Fielda

fot.Field Museum Facebook

fot.Field Museum Facebook

W chicagowskim Muzeum Historii Naturalnej Fielda rozpoczęła się wystawa pt. “Grecy: od Agamemnona do Aleksandra Wielkiego”. Wielka ekspozycja przedstawia dzieje starożytnej Grecji na przestrzeni 5 tys. lat, od początków cywilizacji antycznej aż do jej zakończenia oraz jej wpływ na nowożytną kulturę europejską.

Na wystawie zgromadzono ponad 500 bezcennych eksponatów. Są to artefakty, które nigdy nie były pokazywane poza granicami Grecji. Ekspozycja przekazuje zwiedzającym wiedzę o kulturze, religii, filozofach i  bohaterach greckich, rzeczywistych i mitycznych. Omawia znane pojęcia i zjawiska, których korzenie sięgają starożytności, takie jak np. pochodzenie igrzysk olimpijskich i medali, czy wpływ Platona na współczesną filozofię i naukę.

“The Greeks: Agamemneon to Alexander the Great” jest największą od 25 lat ekspozycją w Ameryce Północnej. Potrwa do 10 kwietnia. Muzem Fielda znajduje się pod adresem 1400 S. Lake Shore Drive.  Więcej informacji na temat wystawy na witrynie: Fieldmuseum.org

(ao)

Categories: Chicago
Tags: grecy, muzeum, wystawa

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*