Stare problemy przed nową komisarz ds. lotnictwa cywilnego

Burmistrz Rahm Emanuel ogłasza powołanie Ginger S. Evans (trzecia z prawej) fot.Karen Pride/Chicago Mayor’s Office Facebook

Burmistrz Rahm Emanuel ogłasza powołanie Ginger S. Evans (trzecia z prawej) fot.Karen Pride/Chicago Mayor’s Office Facebook

Przedstawiając Ginger Evans jako nową komisarz ds. lotnictwa cywilnego, burmistrz Rahm Emanuel zapowiedział uczynienie z lotniska O’Hare portu lotniczego światowej klasy.

– Mówienie o O’Hare jako najbardziej ruchliwym lotnisku to jedna rzecz. Pragnę, by po wyborze nowej komisarz nasze lotnisko stało się najlepszym w Ameryce i na świecie – mówił Emanuel.

Evans, dotychczasowa wicedyrektor ds. inżynieryjnych w stołecznym Metropolitan Washington Airports Authority obejmie stanowisko opuszczone w listopadzie przez Rosemarie Andolino.

Evans będzie zarabiać 300 tys. dol. rocznie – wynika z internetowych danych nt. wysokości płac pracowników miejskich. Jej uposażenie będzie o 100 tys dol. wyższe niż Andolino. Ponadto będzie jej przysługiwać dalsze 100 tys. dol. za szczególne osiągnięcia.

Podczas uroczystości w miejskim ratuszu Emanuel przypomniał, że obok instytucji kulturalnych i uniwersytetów, międzynarodowe lotnisko O’Hare i Midway świadczą o renomie miasta. Zapewnił, że szukając nowej komisarz chciał znaleźć kandydata, który poprawi tę reputację zwiększając liczbę krajowych i międzynarodowych połączeń i modernizując obydwa porty lotnicze. Burmistrz wyraził też nadzieję, że nowa komisarz w przyszłości doprowadzi do budowych ekspressowych połaczeń kolejowych śródmieścia Chicago z obydwoma portami.

Evans ze swej strony poparła program burmistrza. Zapowiedziała jednocześnie, że od pierwszego dnia pełnienia nowej funkcji musi sprawować kontrolę nad finałowym etapem budowy nowych pasów starowych i nowego terminalu na O’Hare. Ponadto będzie musiała stawić czoła rosnącej frustracji mieszkańców Chicago i przedmieśc z powodu rosnącego poziomu hałasu w bezpośrednim sąsiedztwie O’Hare.

Każdego roku samoloty 50 linii lotniczych przewożą z Chicago 86 mln pasażerów do ok. 200 miast świata. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*