Starania o likwidację kamer na skrzyżowaniach

 fot. Chicago Transit Authority.com

fot. Chicago Transit Authority.com

Parlament stanowy rozpatruje ustawę, która dałaby podstawy prawne do likwidacji kamer, które na skrzyżowaniach fotografują kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Legislacja (HB173 ) została już zatwierdzona przez komisję izbową.

Wnioskodawcą ustawy jest republikański poseł stanowy David McSweeney z Lake Barrington (na północno-zachodnich przedmieściach Chicago), który uważa, iż kamery nie zwiększają bezpieczeństwa ruchu kołowego, a tylko nabijają kasy samorządów lokalnych, stanowiąc ciężar finansowy dla mieszkańców Illinois.

Polityk powołał się na badanie gazety „Chicago Tribune”, które wykazało, że kamery nie tylko nie zwiększyły bezpieczeństwa na ulicach miasta, a nawet je pogorszyły tam, gdzie sygnał żółtego światła jest nieprzepisowo krótki. Zdaniem posła, zbyt krótkie żółte światło i kamera to niebezpieczna dla kierowców mieszanka.

Ustawa autorstwa McSweeneya unieważniłaby dotchczasowe prawo stanowe, które pozwala samorządom lokalnym na instalowanie kamer na skrzyżowaniach.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*