Stanie przed sądem za nienawiść do palaczy

Stanie przed sądem za nienawiść do palaczy

Potężny, liczący 6 stóp i ważący 240 funtów, David Nicosia nienawidzi palaczy. Tak bardzo, że na placu przed Daley Center za palenie papierosa opluł i spoliczkował 79-letnią sędzię Arnette Hubbard. Przed sądem tłumaczył się, że jego jedynym celem było odzwyczajenie kobiety od szkodliwego nałogu.

David Nicosia fot.Cook County Sheriff Department

David Nicosia fot.Cook County Sheriff Department

Kiedy po pierwszej konfrontacji sędzia Hubbard zwróciła mu uwagę na niewłaściwe zachowanie, zamieszkały w okolicy 5400 North Sheridan Road Nicosia ponownie plunął i silnie uderzył ją w twarz. W rezultacie odczuwa bóle w policzku i szyi, nie mówiąc już o cierpieniach psychicznych.

Hubbard jest Afroamerykanką, pierwszą kobietą, która stanęła na czele stowarzyszenia czarnoskórych adwokatów i sędziów National Bar Association i jego oddziału w powiecie Cook. Była również komisarzem powiatowej rady wyborczej oraz wchodziła w skład międzynarodowej grupy obserwacyjnej w czasie wyborów w Afryce Południowej i na Haiti.

David Nicosia został osadzony w areszcie. Za wyjście na wolność wyznaczono kaucję 900 tys. dolarów. Mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo z nienawiści i napaść na sędzię Hubbard. „Chicago Sun-Times” podaje, że Nicosia jest absolwentem Northwestern University i właścicielem kompanii IT. (eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*