Stacja California zamknięta na czas remontu

Stacja California zamknięta na czas remontu

Leżąca na trasie niebieskiej linii kolejki miejskiej stacja California, została wczoraj zamknięta na okres sześciu tygodni z powodu remontu. Podróżni udający się m.in. w kierunku lotniska O’Hare muszą w związku z tym liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Transportu (CTA) poinformowało, że pasażerowie korzystający zazwyczaj ze stacji California, mogą nadal podróżować niebieską linią, której sąsiadujące stacje: Western i Logan Square pozostaną otwarte. Do stacji tych będzie można dojechać autobusem nr 56, który kursuje po ulicy Milwaukee. CTA zaplanowało także wprowadzenie alternatywnego transportu w godzinach nocnych. Stacja California zostanie ponownie otwarta 16 października. Na 20 października zaplanowane zostało także zamknięcie na dziewięć tygodni stacji Damen, która po remoncie, zostanie otwarta 22 grudnia.

Zamknięcie obu stacji jest częścią większego planu zakładającego przeprowadzenie remontów na 13 z 16 stacji prowadzących do O’Hare. Urzędnicy przewidują, że realizacja tego projektu potrwa cztery lata. Fundusze na przeprowadzenie tych renowacji pochodzą m.in. z grantów federalnych, wyznaczonych na cele odrestaurowania najstarszych i najbardziej zniszczonych miejsc transportu publicznego w Ameryce. California jest jedną z najstarszych stacji kolejki miejskiej w Chicago. (mig)

fot.Zol87/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*