Sprawca wypadku, w którym zginął Piotr Prześlica, był pijany

Piotr Prześlica fot.Facebook

Piotr Prześlica fot.Facebook

Mieszkaniec Oak Lawn usłyszał zarzuty w związku z wypadkiem samochodowym, w którym 1 maja zginął Piotr Prześlica i jego przyjaciel Reginald Leslie w okolicy Lemont. Według prokuratury w chwili wypadku mężczyzna miał 1,93 promila alkoholu we krwi.

23-letni Stephen Rodriguez usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania śmiertelnego wypadku. Według aktu oskarżenia 1 maja około 12.48 nad ranem Rodriguez prowadził samochód, którym mężczyźni jechali w kierunku wschodnim po ulicy 107, gdy stracił panowanie nad kierownicą. Samochód zjechał na przeciwległy pas i został zniesiony z jezdni, po czym uderzył w pień drzewa i zaczął dachować.

U 28-letniego mieszkańca Evergreen Park, Reginalda Leslie, który był uwięziony pod pojazdem, stwierdzono śmierć na miejscu. 22-letni Piotr Prześlica z Hickory Hills został przewieziony do Christ Medical Center w Oak Lawn, gdzie stwierdzono zgon. Według policji kierowca pojazdu Stephen Rodriguez był przytomny i został tylko lekko ranny. Rodriguez miał przyznać się szeryfowi, że na chwilę przed wypadkiem urwał mu się film.

Według prokuratury wszyscy mężczyźni przed wypadkiem spożywali alkohol. Policja znalazła paragon z restauracji w Oak Brook, na którym widnieje zakup piwa i drinków wartych 155 dol. Z zapisu czarnej skrzynki wynika, że samochód jechał z prędkością 94 mil na godzinę.

Adwokat Rodrigueza powiedział w sądzie, że Piotr i Reginald byli najlepszymi przyjaciółmi Rodrigueza i że nie pozostaje to na niego bez wpływu.

Rodriguez ma na koncie wykroczenie jazdy w stanie nietrzeźwym z 2014 r., za które otrzymał rok nadzoru. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 500 tys. dol. wraz z koniecznością noszenia elektronicznej opaski. Rodriguez ponownie stanie przed sądem w Bridgeview 25 maja.

Według wpisu na Instagramie Aleks Prześlicy, Piotr i Reggie byli najlepszymi przyjaciółmi. Z wpisu dowiadujemy się również, że Piotr został pośmiertnym dawcą narządów, które ocalą życie innej osoby.

Pogrzeb Piotra rozpocznie się 5 maja o 10 w Polskiej Misji Ojców Cystersów pw. Matki Bożej Matki Kościoła w Willow Springs. Uroczystości związane z pochówkiem przyjaciela Piotra, Reginalda rozpoczną się 6 maja w Kenny Brothers Funeral Home pod adresem 3600 West 95th St. w Evergreen Park.

Categories: Chicago
Tags: DUI, wypadek

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*