Sprawca wypadku oddał się w ręce policji

W poniedziałek 13 maja w ręce policji oddał się kierowca, który dzień wcześniej w okolicy St. Charles potrącił 7-letnią dziewczynkę i uciekł z miejsca wypadku. Ofiara w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Brian Quartuccio fot.Kane County Sheriff’s Office

Do wypadku doszło w niedzielę 12 maja w okolicy podmiejskiego St. Charles. Około godz. 1 pm w okolicy skrzyżowania ulic Geneva i Courier kierujący czarnym pickupem marki Dodge mężczyzna potrącił jadącą na rowerze 7-letnią dziewczynkę. Zamiast zatrzymać się i pomóc ofierze sprawca zbiegł z miejsca wypadku.

Potrącona dziewczynka śmigłowcem medycznym została przetransportowana do Advocate Lutheran General Hospital w Park Ridge z obrażeniami zagrażającymi życiu. Jej stan lekarze określali 13 maja jako ciężki.

Porzucony pickup policjanci znaleźli kilka przecznic od miejsca wypadku. Z relacji świadków wynika, że kierowca – biały mężczyzna o wzroście ok. 5 stóp i 6 cali oraz wadze ok. 120 funtów, z długimi włosami upiętymi w kucyk – wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Policja ustaliła, że kierowcą był 42-letni Brian Quartuccio.

Biuro szeryfa powiatu Kane upubliczniło zdjęcie poszukiwanego, zrobione po jego aresztowaniu dwa lata temu. Kilka godzi po opublikowaniu zdjęć i personaliów poszukiwanego meżczyzny, Brian Quartuccio oddał się w ręce policji. Mężczyzna był w poniedziałek przesłuchiwany; wkrótce spodziewane jest postawienie mu zarzutów.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*