Spóźnione wczesne głosowanie w Chicago

EPA/MICHAEL REYNOLDS

Jak informują chicagowskie władze wyborcze, wczesne głosowanie w prawyborach 20 marca rozpocznie się prawdopodobnie 21 lutego, a nie jak zapowiadano 8 lutego. Zwłoka  spowodowana jest tym, że wciąż trwają próby pozbawienia statusu kandydata wielu osób, które chciałyby ubiegać się o nominacje partyjne na poszczególne urzędy.

Termin wczesnego głosowania w prawyborach 20 marca był oryginalnie wyznaczony na 8 lutego, ale został zmieniony, ponieważ nie są jeszcze gotowe listy kandydatów uczestniczących w kilku  wyścigach. Jak informują władze elekcyjne, wciąż jeszcze toczą się sprawy sądowe mające na celu pozbawienie statusu kandydata niektórych uczestników prawyborów.

Ze względu na to, że  karty z nazwiskami kandydatów nie zostały wydrukowane i wprowadzone do urządzeń do głosowania,  nie można owych urządzeń przetestować przed  8 lutego.

Chicagowska Rada Wyborcza (Chicago Board of Election, CBE) przewiduje, iż system
kart do głosowania będzie w pełni przetestowany i dostępny około 21 lutego, a może nawet wcześniej.

CBE zaktualizuje harmonogram wczesnego głosowania na swojej stronie internetowej – chicagoelections.com – gdy tylko będą dostępne karty do głosowania.

Zanim ruszy wczesne głosowanie, wyborcy mogą pobrać wniosek do głosowania korespondencyjnego – osobiście lub przez Internet: chicagoelections.com.

Z chwilą rozpoczęcia wczesnego głosowania, będzie ono dostępne:
– do 4 marca tylko w siedzibie komisji wyborczej pod adresem 16 W. Adams St.
– od 5 do 19 marca w 51 placówkach na terenie miasta.

Przypomnijmy, że w prawyborach 20 marca kandydaci  będą się ubiegali o nominacje partyjne na urzędy stanowe i powiatowe oraz do Kongresu USA.

(ao)

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

  1. diwron
    diwron 7 lutego, 2018, 11:01

    Wczesne głosowanie sprowadza wybory do parodii i znacznie zwiększa możliwości sfałszowanie wyborów.. Powinno być zlikwidowane. Głosowanie korespondencyjne tylko dla osób chorych, wojskowych i ew. innych osób w wyjątkowych przypadkach. Jeżeli ktoś nie może się zmobilizować i głosować w dniu wyborów, to nie jest świadomym obywatelem i lepiej niech nie głosuje.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*