Spotkanie chicagowskich policjantów z prezydentem Trumpem bez konkretów

Prezydent Trump podczas spotkania z FOP fot.Ron Sachs/Pool/EPA

Prezydent Trump podczas spotkania z FOP fot.Ron Sachs/Pool/EPA

28 marca przedstawiciele związku zawodowego chicagowskich policjantów spotkali się w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem. Prezydent zapewnił policjantów o swoim wsparciu, po raz kolejny obiecał też, że „uczyni Amerykę bezpieczną”.

Na czele chicagowskiej delegacji stanął szef największego związku zawodowego policjantów w Chicago – Fraternal Order of Police, Dean Angelo. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. Donald Trump wysłuchał stanowiska chicagowskich policjantów, po czym zapewnił o swoim wsparciu dla wszelkich służb mundurowych. Prezydent wyraził zaniepokojenie sytuacją, w której „policjanci nie są w stanie wykonywać swojej pracy, podczas gdy wzrastają wskaźniki przestępczości”. Komentując poziom brutalnej przestępczości w Chicago, Trump powiedział: „Zawsze pytam, co się dzieje w Chicago?”. Nawiązał także do jednej ze swoich flagowych obietnic wyborczych, czyli „przywrócenia prawa i porządku”.

Prezydent Trump zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby głos chicagowskich policjantów został usłyszany, a wszelka pomoc federalna, jakiej potrzebują – udzielona.

Fraternal Order of Police to związek zawodowy zrzeszający 330 tys. policjantów, w tym ponad 8 tys. z Chicago. Związek poparł kandydaturę Trumpa w wyborach prezydenckich. Dla Deana Angelo spotkanie z Trumpem miało znaczenie wizerunkowe – mające odbyć się 12 kwietnia wybory zdecydują, czy pozostanie szefem chicagowskiej Fraternal Order of Police.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. Jacek
    Jacek 28 marca, 2017, 15:01

    Nic nie zrobia dopoki sam emanuel nie przejrzy na oczy ze chroni przestepcow!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*