Spotkania publiczne ws. rekreacyjnej marihuany

Spotkania publiczne ws. rekreacyjnej marihuany

Miasto organizuje w tym tygodniu dwie sesje informacyjne dotyczące sprzedaży rekreacyjnej marihuany w Chicago. Marihuana stanie się legalna w Illinois już za niecały miesiąc.

Podczas spotkań omówione będzie nowe prawo zezwalające na sprzedaż marihuany w Illinois w celach rekreacyjnych. Będzie możliwość zadawania pytań urzędnikom miejskim.

Spotkania odbędą się w czwartek, 5 grudnia o 6 pm w Malcolm X College, pod adresem 1900 W. Jackson Blvd. oraz w piątek, 6 grudnia o 6 pm na terenie Chicago State University, 9501 S. King Drive. Spotkania będą transmitowane na żywo na Facebooku oraz Twitterze.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 r. mieszkańcy Illinois, którzy ukończyli 21 lat, będą mogli kupić marihuanę w wyznaczonych do tego punktach sprzedaży i posiadać do 30 gramów suszu kwiatostanów konopi indyjskich, do 500 mg THC w nasączanych tym związkiem produktach i do pięciu gramów koncentratu cannabis. Kartoteki sądowe osób wcześniej skazanych za posiadanie dozwolonych ilości marihuany zostaną oczyszczone. Takich osób jest w Illinois ponad 700 tys.

(jm)

fot. DANIEL KARMANN/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*