Spór policji z koronerem o śmierć por. Gliniewicza

Charles Joseph Gliniewicz fot.Lake County Sheriff’s Office

Charles Joseph Gliniewicz fot.Lake County Sheriff’s Office

W związku z dochodzeniem w sprawie zastrzelenia porucznika policji Fox Lake Charlesa Josepha Gliniewicza doszło do konfliktu między policją a koronerem. Trwa spór na forum medialnym o przyczynę śmierci funkcjonariusza.

Śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie zastrzelenia porucznika policji Charlesa Josepha Gliniewicza w Fox Lake postawili poważne zarzuty koronerowi powiatu Lake, który przeprowadził autopsję. Oskarżyli dr. Thomasa Rudda, że ujawniał mediom objęte tajemnicą informacje. Jedną z nich miało być to, że Gliniewicz poniósł śmierć od pojedynczej kuli, która trafiła go w tułów. Wcześniej policja informowała, że nosił kamizelkę kuloodporną.

Rudd stwierdził, ze chciał zdementować krążące pogłoski, że Gliniewicz zginął od strzału w głowę lub w szyję. Jak dotąd koroner nie wydał jednoznacznego orzeczenia w sprawie przyczyny śmierci por. Gliniewicza. Według Rudda, na podstawie wyników autopsji nie można z całą pewnością stwierdzić, czy było to zabójstwo, samobójstwo, czy nieszczęśliwy wypadek.

Koroner oświadczył, że skłania się w kierunku zabójstwa, ale by je stwierdzić definitywnie, potrzebuje dodatkowych informacji z dochodzenia, dotyczących okoliczności zdarzenia.

Śledczy podkreślili, że prowadzą dochodzenie w sprawie morderstwa, a nie śmierci Gliniewicza i czekają na rezultaty testów balistycznych, odcisków palców oraz materiału genetycznego znalezionego w miejscu incydentu.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*