Spłonęły suknie ślubne – panny młode we łzach

Strażacy szukają przyczyny pożaru, a panny młode nowych sukien ślubnych. W wyniku pożaru, który doszczętnie strawił salon Eva’s Bridal w Oak Lawn pod Chicago, zniszczonych zostało około 200 sukien ślubnych i ponad 5 tys. kreacji dla drużek i krewnych przyszłych nowożeńców. Właścicielka salonu spotkała się w czwartek z załamanymi pannami młodymi. Pojawiły się także pierwsze deklaracje podarowania lub wypożyczenia ślubnych kreacji.

fot. Ogień strawił Eva’s Bridal i znajdujące się w nim suknie

Ogień pojawił się w Eva’s Bridal przy 95-tej ulicy i Cicero Ave. w środę po południu i szybko rozprzestrzenił się na sąsiednie sklepy. Z żywiołem walczyło blisko 100 strażaków. Poważnie uszkodzone zostały trzy lokale – najbardziej ucierpiał właśnie salon sukien ślubnych. Jeszcze tego samego dnia na miejscu pojawiły się panny młode zaniepokojone doniesieniami o pożarze. Kilka z nich na ślubnym kobiercu ma stanąć w najbliższy weekend. Ich suknie spłonęły jednak wraz ze sklepem. Załamane panny młode zalewały się łzami patrząc jak resztki ich wymarzonych sukien wynoszone są przez strażaków ze spalonego budynku.

Właścicielka Eva’s Bridal, Ronia Gushien, przyznaje że pożar to dla niej wielką tragedią. Przede wszystkim ze względu na klientki, które w tak szczególnym dniu chciały założyć suknie właśnie z jej salonu, założonego przez jej babkę w 1964 roku.

Gushien zapewniła, że zrobi wszystko, aby jej klientki otrzymały swoje suknie w zaplanowanym terminie. Dla dwóch panien młodych, których śluby odbędą się w ten weekend, udało się zapewnić zastępcze suknie, zgodnie z wybranym wcześniej projektem. W kolejce czeka kolejne 40 klientek.

Z myślą o nich salon Eva’s Bridal otworzył tymczasową siedzibę przy 6101 West 95-tej ulicy. Zgłosiło się także wiele młodych mężatek, które gotowe są podarować rozgoryczonym klientkom swoje suknie za darmo. Jeden z salonów ślubnych chce bezpłatnie wypożyczyć swoje suknie przyszłym pannom młodym.

Straż pożarna z Oak Lawn prowadzi dochodzenie w sprawie pożaru. Według wstępnych ustaleń nic nie wskazuje na to, że ogień został zaprószony celowo.

MNP (NBC, CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

 1. kicia
  kicia 19 listopada, 2010, 09:21

  tam wlasnie dobrych pare lat temu kupilam mojej pasierbicy suknie slubna, to poludniowe przedmiescia Chicago. 🙁

  Reply this comment
 2. Megi
  Megi 19 listopada, 2010, 19:45

  Na Harlem pomiedzy Belmont i Addison jest ich drugi sklep Eva’s Bridal

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*