Specjalny prokurator zbada zarzuty o rozebraniu aresztowanej

Specjalny prokurator zbada zarzuty o rozebraniu aresztowanej

Sędzia powiatu LaSalle podjęła decyzję, by specjalny prokurator zajął się sprawą kobiety, która utrzymuje, że policjanci rozebrali ją do naga w celi więziennej.

Kadr z kamery przemysłowej fot. youtube.com

Kadr z kamery przemysłowej fot. youtube.com

Biuro stanowego prokuratora apelacyjnego zdecyduje, czy policjanci złamali prawo podczas aresztowania i przetrzymywania w celi Dany Holmes, zatrzymanej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Incydent miał miejsce w maju br. O mianowanie niezależnego prokuratora wnioskował obrońca aresztowanej.

Holmes, mieszkanka Coal City w powiecie LaSalle zarzuca, że rozebranie jej przez policjantów odbyło się niezgodnie z prawem. Incydent zarejestrowały kamery przemysłowe zainstalowane w celi.

Terry Ekl, adwokat aresztowanej, we wniosku złożonym na początku tego miesiąca i domagającym się mianowania specjalnego prokuratora utrzymywał, że prokurator powiatowy „stoi w wyraźnym konflikcie interesów, prowadząc dochodzenie przeciwko policjantom”.

James Sotos, broniący powiat LaSalle przed sądem federalnym, zatwierdził sędziowską decyzję.

− To nie jest sprawa kryminalna, dlatego też z zadowoleniem przyjmujemy decyzję sądu o mianowaniu niezależnej osoby, która przyjrzy się bliżej całej sprawie − powiedział.

Sotos wyraził jednocześnie przekonanie, że policjanci i strażnicy więzienni postępowali zgodnie z procedurą.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*