Spadek przemocy w Chicago prawie niezauważalny w pierwszym kwartale 2017 r.

fot.yumi kimura/wikipedia

fot.yumi kimura/wikipedia

W miarę jak pierwszy kwartał roku dobiega końca, chicagowska policja z dużą dozą ostrożności zwraca uwagę na minimalny spadek przemocy w mieście, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku tygodni, w tradycyjnie najbardziej nasyconych przestępczością południowych i zachodnich dzielnicach Chicago.

Według policyjnych statystyk do 31 marca br. w Chicago zabitych zostało 131 osób w porównaniu ze 137 w zeszłym roku. Jednocześnie 685 osób zostało postrzelonych – o 13 proc. mniej niż 786 w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Mimo nieznacznego spadku w porównaniu z katastrofalnym rokiem 2016, kiedy ponad 4300 osób zostało postrzelonych, w tym 760 śmiertelnie, pierwsze trzy miesiące 2017 r. w dalszym ciągu kwalifikują początek roku jako jeden z najbardziej krwawych od prawie dwóch dekad.

Dla porównania w bardziej liczebnych Nowym Jorku i Los Angeles problem przemocy jest mniejszy. Do 19 marca w Nowym Jorku zanotowano 55 zabójstw i 127 strzelanin, a w Los Angeles – 56 morderstw i 226 postrzelonych.

Szef chicagowskiej policji Eddie Johnson w rozmowie z dziennikiem „Chicago Tribune” wskazał na wzrost liczby aresztowań osób z bronią . Do tej pory było ich w tym roku 937, w porównaniu z 637 rok temu o tej porze. Zdaniem Johnsona to najlepszy dowód na to, że chicagowscy policjanci nie próżnują.

Najkrwawszym dotychczas dniem 2017 roku był 30 marca, kiedy w dzielnicy South Shore zamordowano siedem osób. W innych dzielnicach Chicago rany postrzałowe odniosło tego dnia 13 osób.

(jm, gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. P
  P 1 kwietnia, 2017, 15:06

  Przeciez Trump obiecywal ze w tydzien zrobi porzadek i bedzie wspaniale i bezpieczni wszyscy beda mieli lepsze ubezpieczenia za mniej

  Reply this comment
  • Anarcha
   Anarcha 3 kwietnia, 2017, 03:30

   Chwilka – to znaczy, że w Chicago rządzi Trump a nie były przydupas Obamy ?!

   Reply this comment
   • olo
    olo 3 kwietnia, 2017, 06:29

    Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisze,ze rzadzi tylko,ze OBIECYWAL. Wiec albo wiedzial ,ze nie moze tego dokonac i klamal, lub po prostu nic nie wie o kierowaniu krajem.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*