Śmiecisz na ulicy? Zapłacisz nawet 1,5 tys. kary!

Śmiecisz na ulicy? Zapłacisz nawet 1,5 tys. kary!

Za 30 dni w Chicago wejdą w życie zaostrzone kary za rzucanie śmieci na ulicę z samochodu. Najwyższa kara to mandat wysokości 1,5 tys. dolarów. 

fot. Bengt Nyman/Flickr

fot. Bengt Nyman/Flickr

W najbardziej drastycznych przypadkach policja może też dokonać zajęcia pojazdu i odholować go do miejskiej przechowalni, gdzie za każdą dobę trzeba słono płacić.

Rada miasta uchwaliła przepisy w minioną środę, choć wszystko wskazywało na to, że nie znajdą one aprobaty radnych. Dotychczasowa minimalna kara 50 dol. została podwyższona do 200, a poprzednia maksymalna (wynosząca 150 dol.) do 1,5 tys. – za każde przewinienie. Policja wyraża nadzieję, że nowe, bardziej surowe kary, mocno bijące po kieszeni, okażą się skuteczne, gdyż dotychczasowe były za łagodne i nieefektywne.

Projektodawcą nowego rozporządzenia miejskiego jest radny Howard Brookins, który uważa, że jego 24. okręg na południu miasta jest wyjątkowo zaśmiecony. – Na chodnikach i na jezdni walają się jednorazowe szklanki, opakowania od fast foodów, resztki jedzenia, nawet jeśli w pobliżu stoi kosz na śmieci – ubolewa Brookins.

Radny przyznaje, że kary są bardzo surowe. Równocześnie jednak podkreśla, że bardzo łatwo ich uniknąć, ponieważ wystarczy wyrzucać śmieci tam, gdzie trzeba, czyli do kosza.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, kary, śmieci

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*