Słynny strateg na czele kampanii Pata Quinna

Słynny strateg na czele kampanii Pata Quinna

Ubiegający się o reelekcję gubernator Pat Quinn dopiero teraz tak naprawdę rozwija swoją organizację polityczną. Świadczy o tym zatrudnienie błyskotliwego stratega wyborczego Billa Hyersa, któremu karierę zawdzięcza wielu polityków, m.in. Bill de Blasio – nowy burmistrz Nowego Jorku.

Pat Quinn, gybernator Illinois fot.Wikipedia

Pat Quinn fot.Wikipedia

Wyborcom nazwisko Hyersa zapewne nic nie mówi, ale jest on dobrze znany w kręgach politycznych, przede wszystkim jako szef i pomysłodawca zakończonych sukcesem kampanii politycznych burmistrza Filadelfii Michaela Nuttersa, kongresmanki Kirsten Gillibrand oraz Baracka Obamy w Pensylwanii.

Jednak najwięcej rozgłosu przyniosło Hyersowi zwycięstwo de Blasio, który na początku wyścigu w ogóle nie był wyborcom znany i miał kiepskie notowania w sondażach.

Przejęcie sterów kampanii Quinna przez Hyersa oznacza, że gubernator spodziewa się zaciętej walki w wyborach powszechnych.

Quinn od kilku miesięcy umacnia swoją pozycję wśród innych kandydatów. Jego notowania w sondażach poprawiły się po podpisaniu kilku ważnych ustaw − o reformie emerytalnej, legalizacji marihuany dla celów medycznych i legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

Alicja Otap

Categories: Chicago, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*