Słynni aktywiści afroamerykańscy na odsiecz Chicago?

Słynni aktywiści afroamerykańscy na odsiecz Chicago?

Dwóch słynnych afroamerykańskich aktywistów, pastor Al Sharpton i Martin LutherKing III zamieszkają w zachodniej dzielnicy Chicago, by z bliska przyjrzeć się problemowi przemocy, której ofiarami padają głównie mężczyźni rasy czarnej.

Al Sharpton fot. David Shankbone/Wikimedia Martin Luther King III fot. Nesnad/Wikimedia

Al Sharpton fot. David Shankbone/Wikimedia Martin Luther King III fot. Nesnad/Wikimedia

King III zamierza wynająć mieszkanie w zachodniej dzielnicy, by pozostać w niej przez pewien czas przyglądając się zjawisku przestępczości. Sharpton będzie zatrzymywał się u Kinga III na jeden dzień w tygodniu przez najbliższe dwa lub trzy miesiące.

Obydwaj szczególną uwagę zwrócą na przemoc z użyciem broni. Inicjatywa podjęta przez obydwu działaczy zbiega się w czasie z opublikowaniem przez “Crime Lab” Uniwersytetu Chicagowskiego interesujących statystyk. Wynika z nich, że osobnicy przyłapani na łamaniu przepisów dotyczących posiadania broni palnej mają dziewięciokrotnie większe szanse na popełnienie poważnych przestępstw przy użyciu broni.

Raport wydaje się sugerować sroższe kary za wykroczenia związane z bronią palną, w celu zapobieżenia poważnym przestępstwom.

Zaostrzenia kar domagają się też od dawna burmistrz Rahm Emahuel i szef policji Garry McCarthy.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. zszokowany
    zszokowany 16 października, 2013, 10:22

    Mozna zadac pytanie z czego jest „slynny” pan Sharpton? Otoz dwoch „slynnych” panow ( Sharpton i Jackson) jest glownie odpowiedzialnych za nedze i przestepczosc wsrod afroamerykanow. To ich polityka i dzialalnosc do tego doprowadzila.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*