Służby miejskie Glencoe uratowały 39 zaniedbanych psów

Dwa z ocalonych w Glenco psów fot.www.gofundme.com/30dogs

Dwa z ocalonych w Glenco psów fot.www.gofundme.com/30dogs

Prawie 40 psów, żyjących we własnych ekstrementach odkryła policja w jednym z domów w  Glencoe. Pięć czworonogów weterynarze musieli uśpić.

Ubrani w kombinezony ochronne pracownicy służ weterynaryjnych zabrali 39 psów z domu w okolicy 800 Greenwood Avenue w Glencoe. Akcja ratunkowa rozłożona była na dwa dni.

Przeciwko mieszkającej w domu kobiecie policja nie wniosła oskarżeń. Sąsiedzi utrzymują, że właścicielka domu ma ponad 60 lat i mieszka tam od wielu lat. Przyznają, że słyszeli szczekanie psów, lecz nie przypuszczali, że w budynku jest tak dużo czworonogów.

Z ujawnionych przez władze miejskie danych wynika, że 65-letnia kobieta niedawno sprzedała budynek. Na zarośniętym chwastami trawniku stała tablica firmy budowlanej Highgate Builders. Na jednej ze ścian domu leżało powalone drzewo. Osoba w Highgate Builders, która odebrała telefon reportera „Chicago Tribune” przyznała, że kupiła dom przed kilkoma miesiącami, jednak dawna właścicielka wciąż w nim mieszka. Zapewniała, że nie wiedziała o zaniedbanych psach przetrzymywanych w tym domu.

Sara Grogman, weterynarz i właścicielka Glencoe Animal Hospital twierdzi, że służby miejskie przywiozły do jej placówki 29 zaniedbanych psów.  Zwierzęta wyglądały, jakby nigdy nie niały kontaktu z ludźmi. Pięć czworonogów zostało uśpionych. (ak)

Categories: Chicago

Comments

  1. ArtDeco
    ArtDeco 19 maja, 2015, 11:05

    Biedne zwierzaki, zawsze mi się serce łamie jak się dowiaduję o ich krzywdzie.. Pamiętajcie o schroniskach!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*