Śledztwo ws. śmierci 3-latka na pokładzie LOT-u

fot.Mauritz Antin/EPA

fot.Mauritz Antin/EPA

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo mające wyjaśnić okoliczności i przyczyny śmierci 3-letniego chłopca na pokładzie samolotu dreamliner należącego do PLL LOT. Do tragedii doszło w sobotę 15 sierpnia podczas lotu z Chicago do Warszawy.

Według oświadczenia prokuratury wszczęte śledztwo ma za zadanie wyjaśnienie okoliczności śmierci dziecka oraz zbadanie, czy nie przyczyniły się do niej osoby trzecie. Śledztwo jest powszechnie stosowaną procedurą w przypadku takich zdarzeń.

Wstępne ustalenia pozwalają stwierdzić, że zmarły chłopiec cierpiał na poważną chorobę. Prokuratorzy zbierając materiał dowodowy przesłuchali jego rodziców – amerykańsko-polskie małżeństwo oraz kilku pasażerów. Zapadła również decyzja o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka. Na podstawie jej wyników nie stwierdzono urazów mechanicznych, za przyczynę śmierci uznając niewydolność oddechowo-krążeniową. Prokuratura zbada, czy stan zdrowia chłopca pozwalał na lot samolotem i czy doszło do zaniedbania.

Śmierć 3-letniego Patryka to nie pierwsza tego typu tragedia w samolotach PLL LOT. W 2014 r. podczas lotu z Warszawy do Toronto zmarła pasażerka, rok wcześniej do podobnej tragedii doszło podczas podróży z Chicago do Warszawy.

(gd)

Categories: Chicago, Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*