Skończyło się tanie tankowanie

Skończyło się tanie tankowanie

Złe wieści dla miłośników wycieczek samochodowych. Choć pogoda zaczęła wreszcie sprzyjać przemierzaniu kraju wzdłuż i wszerz, nie sprzyjają temu ceny benzyny. Niestety, będzie tylko gorzej.

Analitycy przewidują, że już wysokie ceny ropy dalej pójdą w górę, a wraz z nimi ceny benzyny. Zdaniem ekspertów dla kierowców zapowiada się najdroższy sezon od 2014 roku.

Choć sytuacja dotyczy całego kraju, ból odczują w szczególności mieszkańcy Chicago, którzy w zeszłym roku o tej porze za galon płacili 2,57 dol. W poniedziałek, ostatni dzień kwietnia rano średnia ceny benzyny w Wietrznym Mieście wynosiła już 3,2 dol. za galon.

W skali całego kraju średnia cena benzyny wynosi 2,81 dol. za galon. Na około 13 proc. amerykańskich stacji benzynowych cena benzyny przekroczyła już 3 dolary.

Niewielkim pocieszeniem dla mieszkańców Illinois niech będzie fakt, że jeszcze drożej za tankowanie płacą mieszkańcy Kalifornii, Oregonu, Waszyngtonu, Alaski, Hawajów, Connecticut i Pensylwanii – gdzie cena galonu benzyny waha się od 2,95 do 3,61 dol.

Najtaniej, bo od 2,68 do 2,80 za galon, jest na Florydzie, w New Hampshire, Delaware i Georgii.

(jm)

fot.Larry W. Smith/EPA

Categories: Chicago
Tags: ceny benzyny

Comments

 1. Ezy
  Ezy 30 kwietnia, 2018, 15:39

  No dobrze, ale co wpływa na podwyżkę cen ?

  Reply this comment
 2. Christopher
  Christopher 30 kwietnia, 2018, 18:32

  To to „male MIKI” w Onatrio Canada zwlaszcza w Toronto za LITR Regular 1.60$CDN = 6$CDN Gallon czyli po przeliczeniu na $US =4.67 .(ceny wchodza od Maja) A „najzabawniejsze ” jest to ze kilkanascie Stanow (w tym Illinois ) tankuje benzyne z Kandyjskiej ropy a to dopiero Kanadyjczykom „szczeka opada” przeciez ten wielki kraj jest 5-tym na swiecie w wydobywaniu ropy naftowej .

  Reply this comment
 3. Stormy
  Stormy 1 maja, 2018, 07:12

  W 2008 dochodzilismy do $5 za gallon Dolar w dol gielda w dol ropa w gore po kazdym republikanskim prezydencie jest recesja poczekajcie jeszcze rok dwa Obnizka podatkow dla miliarderow i deficyt budrzetowy powyzej tryliona w przyszlym roku zrobia swoje Bedzie jak po Buschu Jeszcze tylko wojna jest potrzebna bo kazdy republikanski prezydent musi miec swoja wojne stawiam na Iran korea jest za mocna

  Reply this comment
 4. Christopher
  Christopher 2 maja, 2018, 18:20

  Stormy to niema nic wspolnego czy rzadza Republikanie czy Demokraci to jest WIELKI Business ale I ropy coraz mniej , wydaje mi sie ze poprzednia obnizka to byla „zagrywka” polityczna przeciwko Rosji a bylo zawsze do przewidzenia ze ropa podrozeje tylko teraz juz raczej ceny beda rosly z Roku na rok ale I tak w porownaniu do Europy to jest I to sporo taniej .

  Reply this comment
 5. B
  B 2 maja, 2018, 22:36

  Ceny ropy w gore Putin otwiera szampana Ruskie trole komputerowe sa wiecej warte niz bomba atomowa w tych czasach

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*