Siedziba Konsulatu Generalnego RP w Chicago zaprasza w swoje podwoje

fot.openhousechicago.org/screenshot

fot.openhousechicago.org/screenshot

 

W ramach w ramach słynnego festiwalu architektury Open House Chicago, który odbędzie się 15-16 października, miłośnicy architektury będą mieli szansę, by zwiedzić zabytkową, stuletnią siedzibę Konsulatu Generalnego RP w Chicago 

W latach 2013 i 2014 Konsulat Generalny RP w Chicago był pierwszą i jedyną placówką konsularną spośród blisko osiemdziesięciu przedstawicielstw konsularnych w Chicago, która zaprezentowała swoje wnętrza miłośnikom architektury w ramach programu OHC.

Celem festiwalu jest pokazanie bogactwa i różnorodności architektury Chicago, w tym budynków unikalnych i zabytkowych, aby ukazać perły architektoniczne Wietrznego Miasta.

Zabytkowy budynek Konsulatu Generalnego RP w Chicago to jedna z siedmiu rezydencji oznaczonych jako symbole architektoniczne Wietrznego Miasta. Siedziba polskiego konsulatu to stuletnia kamienica wybudowana w stylu English Town House z elementami włoskiego renesansu. Została zaprojektowana przez mistrza architektury chicagowskiej Benjamina Marshalla, autora takich symboli miasta jak hotel Blackstone czy hotel Drake.

Budynek Konsulatu powstał w 1916 r. jako prywatna rezydencja przemysłowca i senatora stanu Illinois Bernarda Alberta Eckhardta. Po zakończonym w 2008 r. dwuletnim remoncie budynek otrzymał prestiżową nagrodę Chicago Landmark Award for Preservation Excellence.

Miłośnicy architektury będą mieli okazję zwiedzić siedzibę placówki z polskimi konsulami, którzy opowiedzą o historii budynku, jego funkcji, o lokalnej społeczności polonijnej i współczesnej demokratycznej Polsce – kraju o bogatej historii i 1050-letnim dziedzictwie, członku NATO i Unii Europejskiej.

Główne atrakcje: Salon I.J. Paderewskiego, Palmiarnia, Sala Lustrzana, Sala Ślubów i Gabinet Konsula Generalnego RP Piotra Janickiego.

Rezerwacje przyjmowane są przez Fundację Architektury Chicago na jej stronie internetowej http://openhousechicago.org/sites/site/the-consulate-general-of-the-republic-of-poland-in-chicago/#controls

Więcej o programie można przeczytać na stronie Open House Chicago 2016. http://openhousechicago.org/

(Inf. Konsulat RP w Chicago)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*