Sfinalizuj transakcję z Craigslist na policyjnym parkingu

Sfinalizuj transakcję z Craigslist na policyjnym parkingu

Wszyscy kupujący i sprzedający cokolwiek za pośrednictwem internetowego serwisu Craigslist mają nowe miejsce do sfinalizowania transakcji – poczekalnie lub parking posterunku lokalnej policji

Departamenty policji w Illinois – od Naperville po Peorię – dołączyły do innych placówek z całego kraju godząc się na to, by zawierający transakcje poprzez Craigslist lub inne pośredniczące w sprzedaży portale, robili to w holach posterunków lub na policyjnych parkingach.

– Wększość przestępstw na naszym obszarze jest popełnianych za pośrednictwem Internetu, bezosobowo, gdy osoby zawierające kontrakt się nie widzą. Nasze posterunki i komendy zapewnią sprzedającym i kupującym bezpieczne miejsce do zwykłego prowadzenia biznesu – mówi Ken Parcel, komendant policji w Naperville. Parcel zapewnia jednocześnie, że personel posterunku nie będzie brał żadnego udziału w finalizowaniu transakcji.

W ubiegłym miesiącu departament policji w Peorii ogłosił, iż w kontaktach biznesowch  mieszkańcy mogą korzystać z holu posterunku i parkingu, co „pomoże odstraszyć  rabusiów korzystających z  Craigstlist”.

Z kolei chicagowski departament policji w wydanym w poniedziałek oświadczeniu przyznaje, że w Wietrznym Mieście wprawdzie nie ma tzw. „bezpiecznych miejsc” dla użytkowników Craigstlist, to jednak popiera Naperville w zapewnieniu bezpieczeństwa takim transakcjom. CPD zaleca, by zawierane za pośrednictwem Internetu umowy finalizować w pobliżu posterunku położonego najbliżej kupującego  i sprzedawcy.

– Transakcje powinno się zawierać w dobrze oświetlonych miejscach publicznych, najlepiej w obecności osoby trzeciej – doradza CPD.

(ak)

Na zdjęciu: Komisariat policji przy skrzyżowaniu ulic Milwaukee i Foster w Chicago fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*