Setne urodziny Navy Pier

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Kompleks rekreacyjny Navy Pier oficjalnie obchodzi stulecie swego istnienia w piątek 15 i w sobotę 16 lipca. Z tej okazji zakłady cukiernicze Eli’s Cheesecake częstują urodzinowym tortem, a Teatr Szekspira zaprasza na specjalny spektakl, a po zachodzie słońca można obejrzeć pokaz fajerwerków.

Do tych obchodów zarząd Navy Pier przygotowywał się od kilku miesięcy uruchamiając na terenie obiektu nowe atrakcje, jak nowoczesny diabelski młyn z klimatyzowanymi kabinami czy sztuczne lodowisko, na którym na łyżwach można jeździć w największy nawet upał.

Dodatkowo z okazji stulecia Navy Pier poinformowano, że kompleks rekreacyjny wzbogaci się też o pierwszy w swej historii hotel z efektownym widokiem na jezioro Michigan i panoramę miasta. Gmach ze stali i szkła mający 200 pokoi zostanie oddany do użytku w połowie 2018 roku.

Kompleks Navy Pier powstał na miejscu starego chicagowskiego portu, który został otwarty 15 lipca 1916 r. pod nazwą Municipal Pier. Rokrocznie obiekt jest odwiedzany przez około 8 mln turystów. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Chicago.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*