Setki uczniów przez pomyłkę powiadomionych o przyjęciu do dobrej szkoły

fot.Terri Heisele/FreeImages

fot.Terri Heisele/FreeImages

Setki uczniów i rodziców przeżyło ogromne rozczarowanie, gdy okazało się, że przez pomyłkę otrzymało powiadomienia o przyjęciu do jednej z najlepszych chicagowskich szkół podstawowych, do LaSalle Academy, która specjalizuje się w nauczaniu języków obcych.

W wyniku błędu kuratorium oświatowego (Chicago Public Schools, CPS) 512 uczniów zostało oficjalnie poinformowanych o dostaniu się do elitarnej placówki, a następnie otrzymało listy odwołujące przyjęcia. Okazało się, że CPS popełniło poważną pomyłkę, bo do LaSalle Academy miało być przyjętych tylko 16 uczniów.

Rozczarowanie uczniów i ich rodziców było ogromne, ponieważ złożenie podania do jednej z najlepszych szkół to bardzo skomplikowany i czasochłonny proces, a finaliści wybierani są metodą losowania. Kuratorium CPS przeprosiło za pomyłkę, ale nie wyjaśniło jak do niej doszło.

LaSalle Language Academy w północnej dzielnicy jest jedną z wielu szkół publicznych − podstawowych i średnich − tzw. selektywnego naboru, jakie funkcjonują w Chicago. Pod adresem: www.cpsoae.org można znaleźć informacje o najlepszych szkołach publicznych w Wietrznym Mieście.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*