Seryjna gapowiczka na razie nie odpowie przed sądem

Marilyn Hartman fot.Cook County sheriff’s office

Marilyn Hartman, wielokrotnie aresztowana za latanie na gapę, nie jest w stanie uczestniczyć w postępowaniu sądowym. Sąd zdecydował tak na podstawie dwóch raportów z badań psychologicznych, w których zalecono kobiecie leczenie psychiatryczne.

Sędzia Maura Slattery Boyle orzekła w czwartek, że kobieta ma poddać się rocznemu leczeniu w zamkniętym ośrodku, w związku z depresją, zaburzeniem kontroli zachowania i ostrymi urojeniami o charakterze prześladowczym.

Hartman będzie rewaluowana pod kątem poczytalności co 30 dni i jeżeli zostanie uznana zdolną do postępowania sądowego, poniesie odpowiedzialność karną za zarzucane jej czyny. Jednak jeżeli w ciągu roku kobieta nie odzyska zdrowia psychicznego, może być uznana niewinną przez niepoczytalność.

Marilyn Hartman została aresztowana 28 stycznia rano na terminalu 3 lotniska O’Hare w rejonie obsługującym prywatne rejsy. Władze przypuszczają, że ponownie planowała dostać się na pokład samolotu. Jednak tym razem kobieta naruszyła zasady warunkowego zwolnienia i nakaz sędziego zabraniający jej wstępu na lotniska. Sąd nakazał jej wówczas poddanie się badaniom psychiatrycznym.

(jm)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*