Senatorzy z Illinois reagują na prezydencką nominację do Sądu Najwyższego

Senatorzy z Illinois reagują na prezydencką nominację do Sądu Najwyższego

Demokratyczni senatorzy z Illinois Dick Durbin i Tammy Duckworth bez entuzjazmu przyjęli wiadomość o wytypowaniu przez prezydenta Trumpa sędziego Bretta Kavanaugha na członka Sądu Najwyższego.

Na krótko po ogłoszeniu 9 lipca decyzji Trumpa senator Dick Durbin nazwał Kavanaugha „prawnikiem dalekiej prawicy”, który „może zmienić reguły w Ameryce”.

W obliczu toczącej się sprawy ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 r., Durbin wyraził również zaniepokojenie, że sędzia Kavanaugh w przeszłości przeciwstawiał się prowadzeniu śledztwa wobec urzędujących prezydentów.

Z kolej senator Tammy Duckworth, która wcześniej krytykowała republikanów za nierozważenie mianowanego przez Baracka Obamę na to samo stanowisko sędziego Merricka Garlanda, oświadczyła, że uważnie sprawdzi wydane werdykty i kwalifikacje Kavanaugha, aby upewnić się, że zachowa on niezależność i nie będzie jedynie służył „kaprysom prezydenta”.

Na krótkiej liście prezydenta Trumpa potencjalnych nominatów do Sądu Najwyższego była również 46-letnia Amy Coney Barrett, sędzia sądu apelacyjnego na 7 okręg federalny z siedzibą w Chicago.

(jm)

Na zdjęciu: Brett Kavanaugh fot.Michael Reynolds/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*