Senator Mark Kirk drugi od końca w sondażu

Mark Kirk fot.Michael Reynolds/EPA

Mark Kirk fot.Michael Reynolds/EPA

Senator Mark Kirk z Illinois ma niemal najgorsze notowania w rankingu akceptacji społecznej. Gorsze ma tylko senator Gary Peters z Michigan, natomiast najlepsze Bernie Sanders z Vermont, kandydat na prezydenta.

Aż 33 proc. wyborców z Illinois nie aprobuje sposobu, w jaki Kirk wywiązuje się ze swych obowiązków, a 39 proc. ma pozytywne odczucia. (Pozostali respondenci byli niezdecydowani). Republikański polityk zajął przedostatnie miejsce w rankingu sondażowni Morning Consult. Na ostatnim miejscu uplasował się demokratyczny senator z Michigan, Gary Peters, z wynikiem 38 procent.

Jednak rzecznik Kirka uważa, że wyniki uzyskane przez senatora nie są złe. Rzecznik Kevin Artl stwierdził, że sondaż pokazuje, iż wyborcy doceniają wysiłki polityka i jego niezależność.

Dla porównania, działania starszego rangą senatora z Illinois, demokraty Richarda Durbin popiera 43 proc. respondentów, a 36 proc. nie jest zadowolona z pracy polityka. (Pozostali ankietowani nie zajęli żadnego stanowiska).

Dodatkowo Kirk znalazł się na siódmym miejscu listy senatorów najmniej znanych wyborcom. Peters ponownie był na najgorszej pozycji.

Najwyższe wyniki uzyskał senator Bernie Sanders z Vermont, kandydat do nominacji Partii Demokratycznej na prezydenta USA. Aż 80 proc. respondentów odniosło się z uznaniem do sposobu, w jaki sprawuje urząd.

Sondaż trwał od stycznia do kwietnia i wzięło w nim udział 62 tys. osób.

Przypomnijmy, że senator Kirk stara się o reelekcję. W wyborach powszechnych w listopadzie zmierzy się z popularną demokratyczną kongresmanką Tammy Duckworth.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*