Senator Graham popiera reelekcję senatora Kirka

Senator Mark Kirk fot.Senator Mark Kirk Press Office

Senator Mark Kirk fot.Senator Mark Kirk Press Office

Jeden z republikańskich kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych poparł starania o reelekcję senatora Marka Kirka. Oficjalnej rekomendacji wyborczej udzielił Kirkowi senator z Południowej Karoliny, Lindsey Graham podczas swej wizyty w Chicago.

Senator Kirk będzie miał silną opozycję w przyszłorocznych wyborach i potrzebuje sojuszników politycznych bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Republikanin zmierzy się finalnie z jedną z dwóch kandydatek do nominacji Partii Demokratycznej na urząd senatora federalnego z Illinois.

O demokratyczną nominację ubiega się popularna kongresmenka Tammy Duckworth, weteranka wojny Iraku, gdzie straciła obie nogi oraz afroamerykańska biznesmenka i działaczka społeczna Andrea Zopp, szefowa Chicago Urban League, była asystentka prokuratora federalnego.

Podczas swej chicagowskiej wizyty w zeszłym tygodniu senator Graham zabiegał też o głosy latynoskiej społeczności. Przemawiając w dzielnicy Pilsen mówił m.in. o konieczności reformy imigracyjnej, która będzie zawierała ścieżkę do obywatelstwa.

Graham jest jednym z siedemnastu kandydatów do nominacji Partii Republikańskiej na prezydenta USA.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*