Senator Durbin za złagodzeniem kary dla Blagojevicha

Senator Durbin za złagodzeniem kary dla Blagojevicha

Krytykujący często pomysły prezydenta Trumpa demokratyczny senator z Illinois zgadza się z obecnym gospodarzem Białego Domu w jednym: wyrok dla Blagojevicha jest zbyt surowy.

Parę dni po tym, jak Donald Trump ogłosił, że rozważa złagodzenie kary byłego demokratycznego gubernatora Illinois, który odsiaduje wyrok za korupcję, głos w tej sprawie zabrał również senator z Illinois Dick Durbin. Polityk powiedział, że 14-letni wyrok jest „stanowczo za długi” i „bezsensowny”.

Demokrata dodał, że jeżeli jest sposób na złagodzenie surowego wyroku wydanego na Blagojevicha i jego rodzinę, to zdecydowanie go poprze, lecz ostateczną decyzję pozostawia prezydentowi Trumpowi.

Rod Blagojevich od 2011 roku odsiaduje karę w federalnym więzieniu w pobliżu Denver w stanie Kolorado. Polityk został skazany za nadużywanie władzy, m.in. próbę przyjęcia pieniędzy w zamian za fotel senatorski po Baracku Obamie w 2008 roku. Jeśli były gubernator nie zostanie ułaskawiony, pozostanie w więzieniu do maja 2024 roku.
(jm, ao)

Na zdjęciu: Dick Durbin

fot.Shawn Thew/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. Christopher
  Christopher 5 czerwca, 2018, 15:48

  Nie jestem „sympatykiem ” ani PD ani „Blago” ale faktem jest ze ten wyrok jaki odsiaduje jest poprostu farsa bo w zadnym cywilizowanym kraju za ta „manipulacje” by takiego wyroku nie dostal . Juz „odsiedzial” swoje I Prezydent Trump powinien lub jak moze (a moze) zmniejszyc mu ten wyrok I wypuscic na wolnosc .

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 5 czerwca, 2018, 19:43

  Ten wyrok był szokiem dla wszystkich. Takie „manipulacje” to w polityce chleb powszedni. Blago już poniósł większą karę niż zasłużył.

  Reply this comment
 3. Benia
  Benia 6 czerwca, 2018, 10:10

  no chyba to jakiś żart

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*