Senator Durbin wypowiada walkę automatycznym telefonom

Senator Durbin wypowiada walkę automatycznym telefonom

Senator Dick Durbin wraz z prokuratorem generalnym Illinois przedstawili plan walki z automatycznymi telefonami, będącymi zmorą konsumentów nie tylko w Illinois. Nasz stan jest w pierwszej piątce w kraju pod względem ilości niechcianych połączeń od telemarketerów.

Senator Durbin przedstawił dwupartyjny projekt ustawy zwiększający do 500 dol. karę dla osób, które złamią przepisy Federalnej Komisji Handlu zabraniające telefonowania pod numery, które figurują w krajowym rejestrze „do not call”. Kara grozić będzie nawet za jeden telefon wykonany pod zakazany numer.

Według Durbina politycy obu partii powinni zgodzić się co do faktu, że ludzie mają dość niechcianych telefonów i czas najwyższy coś z tym zrobić. Tego samego zdania jest prokurator generalny Illinois Kwame Raoul, który przyznał, że sam pada ofiarą automatycznych telefonów – od telemarketerów podających się m.in. za agentów IRS i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Prokurator Raoul zaapelował do Kongresu, aby podjął odpowiednie działania.

Chicago jest w pierwszej piątce w kraju pod względem ilości niechcianych telefonów. Według niektórych szacunków jeden konsument może otrzymać nawet do dziesięciu takich połączeń dziennie.

Według firmy YouMail, zajmującej się telekomunikacją w skali krajowej, tylko w ciągu jednego dnia w kwietniu zrealizowano 163 miliony automatycznych połączeń. (jm)

Na zdjęciu: Dick Durbin
fot.PETE MAROVICH/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 7 maja, 2019, 15:36

    Wyrazy uznania dla senatora Durbina. Większość demokratów potrafi walczyć tylko z dziećmi nienarodzonymi i z Trumpem. On jeszcze wypowiada wojnę automatycznym telefonom.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*