Senator Durbin krytykuje prezydenta Trumpa za ataki na Dreamersów

Senator Durbin krytykuje prezydenta Trumpa za ataki na Dreamersów

Demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin, w reakcji na serię wielkanocnych tweetów prezydenta Trumpa dotyczących programu DACA, powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że prezydent „powinien się wstydzić” i nazwał go niezrównoważonym.

Durbin powiedział 3 kwietnia, że Trump niepotrzebnie eskaluje napięcia wokół tematu imigracji, lecz dodał, że pomysł wysłania armii na granicę z Meksykiem nie jest nowy, a z tego rozwiązania korzystali poprzedni prezydenci.

Demokrata zorganizował konferencję prasową w odpowiedzi na ostatnią serię tweetów prezydenta wymierzoną w Dreamersów i program ochrony przed deportacją DACA. Seria prezydenckich tweetów na temat DACA rozpoczęła się w niedzielę, w Wielkanoc.

Durbin dodał, że dalsze negocjacje z prezydentem w sprawie imigracji są trudne, gdyż Donald Trump jest niesłowny, nieprzygotowany do dyskusji i niestabilny.

(jm)

fot.JIM LO SCALZO/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Chicago, Imigracja
Tags: DACA, Durbin, trump

Comments

  1. diwron
    diwron 4 kwietnia, 2018, 16:28

    Senator Durbin najlepiej zrobi jak zamilknie. Propozycja prezydenta była jasna. Zabezpieczmy granicę południową i połączmy to z rozwiązaniem problemu „dreamers”. Jak już kiedyś przewidywałem demokraci się nie zgodzili na takie rozwiązanie, ponieważ im większy bałagan w kraju, tym lepiej dla nich. Jak się nie ma konkretnych propozycji rozwiązania problemów, to najlepsze są bałagan, chaos i robienie mętliku w głowach obywateli. W tym demokraci są „mistrzami”.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*