Senator Durbin: Kongres powinien otrzymać oryginalny tekst raportu Muellera

Senator Durbin: Kongres powinien otrzymać oryginalny tekst raportu Muellera

Demokratyczny senator z Illinois Richard Durbin wydał oświadczenie dotyczące streszczenia z raportu specjalnego prokuratora Roberta Muellera, które przedłożył w Kongresie zwierzchnik tego ostatniego w piątek, 22 marca. Zdaniem Durbina, Kongres powinien jak najszybciej otrzymać oryginalny tekst raportu.

W poniedziałek, 25 marca demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin stwierdził w wydanym oświadczeniu, że ,,naród amerykański czekał na raport dwa lata i zasługuje na poznanie całej prawdy wypowiedzianej słowami specjalnego prokuratora Muellera”.

Streszczenie raportu Muellera stwierdza, że brak jest dowodów na zmowę między sztabem wyborczym Donalda Trumpa a Rosją oraz że raport nie oczyszcza prezydenta z zarzutu utrudniania śledztwa. Czterostronicowe streszczenie zostało sporządzone przez Williama Barra, prokuratora generalnego, a zarazem ministra sprawiedliwości USA i przekazane Kongresowi w piątek, 22 marca, uruchamiając falę komentarzy i spekulacji.

Zdaniem Durbina, wiceprzewodniczącego demokratów w Senacie i członka komisji ds. wymiaru sprawiedliwości w Izbie Wyższej, prokurator generalny William Barr powinien jak najszybciej udostępnić Kongresowi pełną, lub minimalnie utajnioną, oryginalną wersję raportu Muellera, by położyć kres domysłom i niedomówieniom.

,,Streszczenie kreuje więcej pytań, niż daje odpowiedzi, zwłaszcza w sferze utrudniania czynności śledczych przez prezydenta” – czytamy oświadczeniu Durbina.

(ao)

Na zdjęciu: Dick Durbin
fot.Al Drago/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*