Senat Illinois wzywa Trumpa do przedstawienia rozliczeń podatkowych

Senat Illinois wzywa Trumpa do przedstawienia rozliczeń podatkowych

Senat Illinois przyjął w czwartek ustawę wzywającą kandydatów startujących w wyścigu o prezydenturę do upublicznienia swoich rozliczeń podatkowych. Ustawa uderza głównie w prezydenta Trumpa, który dotychczas nie przedstawił swoich rozliczeń.

Senatorzy stanu Illinois przegłosowali w czwartek 11 kwietnia projekt ustawy, która wzywa osoby startujące w wyborach na prezydenta USA do przedstawienia swoich rozliczeń podatkowych. W razie odmowy upublicznienia rozliczeń, kandydat straci prawo do startu w wyścigu o urząd, czyli jego nazwisko nie pojawi się na karcie do głosowania (ang. ballot) w stanie Illinois. To znaczy, że wyborcy w Illinois nie będą głosować na takiego kandydata, co zmniejszy jego szanse wygrania wyścigu na prezydenta.

Projekt ustawodawczy został skierowany do izby niższej stanowego parlamentu. Dokument pośrednio ma uderzyć w urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, który pomimo obietnic upublicznienia swoich rozliczeń podatkowych z ostatnich lat, dotychczas tego nie uczynił. Jego poprzednicy dobrowolnie upublicznili swoje zeznania z fiskusa.
(gd)

fot.Ewa Malcher

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*