Sandi Jackson wychodzi z więzienia

Jesse Jackson Jr. (z lewej) z żoną Sandi fot.Shawn Thew/EPA

Jesse Jackson Jr. (z lewej) z żoną Sandi fot.Shawn Thew/EPA

Po pobycie w więzieniu oraz ośrodku resocjalizacji była radna Chicago, Sandi Jackson, we wtorek oficjalnie zakończyła odsiadywanie wyroku.

Jackson spędziła 11 miesięcy w więzieniu federalnym w Wirginii Zachodniej. We wrześniu, w dniu swoich 53. urodzin, została przeniesiona do ośrodka resocjalizacji w okolicy Waszyngtonu.

Mąż Jackson, były demokratyczny kongresman, Jesse Jackson Jr., również ma na swoim koncie odsiadkę. Skazany został na 2,5 roku, z czego za kratkami spędził niecałe 17 miesięcy. Wyszedł na wolność na miesiąc przed rozpoczęciem odsiadywania wyroku przez żonę.

Jackson junior ustąpił z urzędu kongresmana w listopadzie 2012 roku, przyznając się, że bezprawnie wydał 750 tys. dol. z funduszu swojej kampanii wyborczej. Sandi Jackson była skarbnikiem kampanii wyborczej męża. Skazana została na 12 miesięcy pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań podatkowych. Sędzia federalny zgodził się na odroczenie wykonania wyroku do chwili aż z więzienia powróci mąż, by dzieci polityków nie zostały bez opieki obojga rodziców. Przypomnijmy, że Jesse Jackson Jr. jest synem znanego społecznego działacza afroamerykańskiego, pastora Jesse Jacksona Sr.
(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*