Samochód spadł z zamkniętego mostu. Pasażerka zginęła

fot.kaarton/pixabay.com

fot.kaarton/pixabay.com

Mieszkanka Chicago poniosła śmierć, gdy samochód, którym podróżowała spadł z zamkniętego dla ruchu mostu przy Cline Avenue w East Chicago. Po upadku pojazd stanął w płomieniach.

51-letnia Zohra Hussain zamieszkała w okolicy 6100 North Kedvale Avenue w Chicago była pasażerką w samochodzie, który prowadził jej 64-letni mąż, Iftikhar Hussain. Nissan Sentra przejechał przez ustawione zapory na moście przy Cline Ave. i spadł na nieruchomość należącą do BP Amoco z wysokości 37 stóp (12 metrów).

Po upadku kierowca zdołał opuścić pojazd o własnych siłach. Jego małżonka została w środku ponosząc śmierć w płomieniach.

Most na Cline Avenue jest zabezpieczony wieloma zaporami, w tym pomarańczowymi beczkami, pachołkami i dużymi oznakowaniami na drewnianych tablicach z napisem „droga zamknięta”. Dojazd do barierek mostu uniemożliwiają też zapory betonowe.

Policja utrzymuje, że kierowca zjeżdżając na zniszczony most mógł korzystać z błędnych wskazówek systemu nawigacji satelitarnej GPS. Most przy Cline Avenue jest zamknięty od 2009 roku.

Biuro koronera powiatu Lake potwierdziło, że Hussain poniosła śmierć na miejscu. Kierowca został przewieziony do Methodist Hospital Northlake; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tragiczny wypadek na moście jest przedmiotem policyjnego dochodzenia. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*