Samobójstwa na torach. Prewencyjna akcja Metry

fot.amtrak_russ/Wikipedia

fot.amtrak_russ/Wikipedia

Rosnąca liczba samobójstw na torach skłoniła zarząd Metry do podjęcia akcji prewencyjnej. Pracownicy przechodzą specjalne szkolenie, na którym uczą się zwracania uwagi na osoby z depresją.

Jak informuje w liście otwartym Don Orseno, dyrektor wykonawczy kolei podmiejskich Metra, szkolenie kładzie nacisk na rozpoznawanie objawów tendencji samobójczych i podjęcie odpowiedniej akcji zapobiegającej tragedii. Przez szkolenie przechodzi około tysiąc członków personelu, w tym maszyniści, konduktorzy i bileterzy na stacjach. Pracownicy, którzy byli świadkami samobójstw na torach, mogą uczestniczyć w psychoterapii.

Dodatkowo personel Metry aktywnie monitoruje konta społecznościowe, m.in. Facebook i Twitter, zwracając szczególną uwagę na wpisy osób z depresją.

W tym roku na torach Metry śmierć poniosło już osiem osób z czego czego połowa, w opinii koronera, mogła popełnić samobójstwo. W zeszłym roku na 26 przypadków śmiertelnych 11 stanowiły samobójstwa.

Jak wynika ze statystyk federalnej służby zdrowia (Centers for Disease Control and Prevention’s National Center for Health Statistics) najwięcej osób odbiera sobie życie w sezonie wiosennym i jesiennym.

Orseno apeluje w swym liście: jeśli cierpimy na depresję lub znamy kogoś, kto się z nią zmaga powinniśmy zadzwonić pod numer centrali prewencji samobójstw (National Suicide Prevention Lifeline): 1(800)273-8255.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*