Samobójcza śmierć księdza

Samobójcza śmierć księdza

Zidentyfikowano mężczyznę, który 20 grudnia popełnił samobójstwo skacząc z wysokiego budynku w chicagowskim śródmieściu. To katolicki ksiądz podejrzany o niestosowne kontakty z osobą nieletnią.

44-letni James C. Csaszar popełnił samobójstwo skacząc 20 grudnia rano z wieżowca znajdującego się w okolicy 200 North Columbus Drive. Jak podał chicagowski departament policji oraz biuro koronera powiatu Cook, Csaszar był katolickim księdzem z miejscowości New Albany w stanie Ohio.

Prawdopodobnym motywem targnięcia się duchownego na własne życie było śledztwo prowadzone przeciwko niemu przez policję z miejscowości New Lexington oraz Stanowe Biuro Dochodzeń Kryminalnych w Ohio. Ksiądz Csaszar był podejrzany o „natarczywe i niestosowne kontakty telefoniczne i SMS-owe z osobą nieletnią”.

Od 7 grudnia ksiądz przebywał na zwolnieniu administracyjnym. Oprócz podejrzeń o charakterze pedofilskim prowadzono przeciwko niemu dochodzenie w związku z defraudacją finansową, jakiej miał się dopuścić będąc proboszczem parafii św. Róży w New Lexington, w stanie Ohio.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*