Sam Zell wciąż najbogatszy w Illinois

Sam Zell wciąż najbogatszy w Illinois

Najbogatszym Amerykaninem jest założyciel Microsoft Bill Gates z majątkiem ocenianym na ponad 70 mld dolarów. A kto jest najbogatszy w Illinois? 

sam-zell

Sam Zell jest najbogatszym mieszkańcem stanu Illinois fot.Knowledge at Wahrton via YouTube

Portal Wealth X publikuje listę najzamożniejszych osób w każdym amerykańskim stanie. Okazuje się, że w ośmiu stanach nie mieszka ani jeden miliarder. W Illinois za to i owszem.

Największy majątek w naszym stanie  zgromadził przedsiębiorca Sam Zell; wartość jego foruny sięga 3,8 mld dolarów. Zell kieruje Equity Group Investments, prywatną firmą inwestycyjną założoną jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Kompania intensywnie inwestuje w nieruchomości, sektor energetyczny, transport, media i opiekę medyczną. Zell posiada też znaczne udziały w wielu publicznych spółkach notowanych na giełdzie nowojorskiej.

W Indiana najzamożniejszy jest Gayle Cook, który zgromadził na koncie 4,8 mld dolarów. Cook jest założycielem i właścicielem Cook Group, kompanii produkującej sprzęt medyczny.

Najbogatszy w Wisconsin to John Menard Jr., założyciel sieci sklepów Menards. Wartość jego majątku przekracza 7,3 mld dolarów.

(ak)

Categories: Chicago
Tags: Sam Zell

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*